Pazartesi , Mayıs 21 2018
Anasayfa / HABERLER / GELİN TEKSTİL ÇİN CANTON FUARINDA

GELİN TEKSTİL ÇİN CANTON FUARINDA

Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği üyemiz Gelin Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri KES, Çin’in Guanghzou şehrinde, Canton İthalat ve İhracat Ürünleri Fuarına katıldı.

1957’den beri düzenlenen Çin’in en büyük ve en kapsamlı fuarlarındandır.China Import And Export Fair (Çin İhraç ve İthal Mallar Fuarı) Ancak genelde herkes Canton  Fuarı olarak biliyor.

Fuar’da GELİN TEKSTİL firmasının Standını ziyaret eden Çin’in Türkiye Konsolosu Kurtuluş AYKAN ve Çin Türk Ticari Ateşesi Aykut AYMELEK Gelin Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri KES’e yapmış oldukları faaliyetler için teşekkür belgesi takdim ettiler.

Senede 2 defa düzenlenen fuar bahar aylarında yapılıyor. Fuar başlangıç tarihleri: İlk bahar için Nisan ortası, son bahar içinse Ekim ortasıdır. Üç dönem  olarak düzenlenen fuarda 200.000’den fazla çeşitlilikte ürün sergileniyor. Her fazda farklı farklı sektörler yer alıyor ve her faz 4 gün sürüyor.Her dönem  arasında ise 3’er gün boşluk var. Nisan  2017 de 121.si düzenlenecek fuarın 1.300.000 m2 alana kurulu devasa fuar alanı A, B, C olmak üzere 3 binadan oluşuyor. Birbirinden kısmen uzak denilebilecek mesafede bulunan A ve C salonları arasında ulaşımın ufak tip araçlar ile yapılması fuar alanının büyüklüğü hakkında  fikir verebilir.

60.000 katılımcı, 200.000 ziyaretçi fuar boyunca iş geliştiriyor. Fuarın iş hacmi ise tam 32 milyar Dolar!İşte bu yüzden fuar yapıldığı yer itibari ile Guanghzou’yu Çin’in fahri başkenti yapıyor…

Fuar kapsamında ilgili sektör hakkında bilgilendirme toplantıları ve ikili iş görüşmeleri düzenlemekte,böylece Canton Fuarı sadece fuar olmaktan çıkmakta ve gerçek pazar araştırma ile ikili iş görüşmelerinin  gerçekleştirildiği verimli bir iş sahasına dönmektedir…Yabancı katılımcı sayısının çok fazla olduğu fuarda üretici firmalarla aracısız temasa geçilmesi  fuarı cazip kılıyor…Canton fuarında imzalanan antlaşmaların ülke ekonomisinin %14 ‘ünü oluşturduğunu ve bunun da 70 milyar dolara denk geldiğini düşünürsek Çin ‘in ve dünyanın bu fuara ne kadar önem verdiğini anlamamız hiç de zor değil.

 

Kontrol Edin

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 6. PROGRAM

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri …